Informacja Administratora

Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), Dz. U. UE. L. 2016.119.1 z dnia 4 maja 2016r., dalej RODO informuję:
1. dane Administratora i Inspektora Ochrony Danych znajdują się w linku „Ochrona danych osobowych”,
2. Pana/Pani dane osobowe w postaci adresu IP, są przetwarzane w celu udostępniania strony internetowej oraz wypełnienia obowiązków prawnych spoczywających na administratorze(art.6 ust.1 lit.c RODO),
3. jeżeli korzysta Pan/Pani z odnośnika na stronie będącego adresem e-mail placówki to zgadza się Pan/Pani na przetwarzanie danych w celu udzielenia odpowiedzi,
4. dane osobowe mogą być przekazywane organom państwowym, organom ochrony prawnej (Policja, Prokuratura, Sąd) lub organom samorządu terytorialnego w związku z prowadzonym postępowaniem,
5. Pana/Pani dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego ani do organizacji międzynarodowej,
6. Pana/Pani dane osobowe będą przetwarzane wyłącznie przez okres i w zakresie niezbędnym do realizacji celu przetwarzania,
7. przysługuje Panu/Pani prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania lub prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania,
8. ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych,
9. podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest fakultatywne (dobrowolne) w celu udostępnienia strony internetowej,
10. Pana/Pani dane osobowe nie będą podlegały zautomatyzowanym procesom podejmowania decyzji przez Administratora, w tym profilowaniu.
zamknij

O szkole

Szkoła Policealna Techniki Dentystycznej w Łodzi jest państwową, publiczną i bezpłatną placówką policealną dla osób posiadających wykształcenie średnie, o okresie nauczania nie dłuższym niż 2,5 roku.

Szkoła istnieje od 10 stycznia 1946 roku i przez szereg lat była najbardziej znaną w Polsce placówką kształcącą techników dentystycznych, a z czasem również higienistki stomatologiczne oraz asystentki stomatologiczne.

Obecnie szkoła Posiada uprawnienia do kształcenia w zawodach:

  • Technik dentystyczny - nauka trwa 2,5 roku- tj. 5 semestrów w trybie dziennym

  • Higienistka stomatologiczna - nauka trwa 2 lata- tj. 4 semestry w trybie stacjonarnym

  • Asystentka stomatologiczna - nauka trwa 1 rok- tj. 2 semestry w trybie stacjonarnym

  • Opiekun medyczny - nauka trwa 1 rok- tj. 2 semestry w trybie stacjonarnym (kształcenie dualne- zajęcia praktyczne u pracodawcy)

  • Technik sterylizacji medycznej - nauka trwa 1 rok- tj. 2 semestry w trybie stacjonarnym (kształcenie dualne- zajęcia praktyczne u pracodawcy)

W naszej Szkole stawiamy na praktyczny wymiar kształcenia. Zdecydowana większość naszych nauczycieli zawodowych do doświadczeni praktycy- osoby aktywnie uczestniczące w rozwoju protetyki i ortodoncji, posiadający lata praktyki, doświadczeń i umiejętności dydaktyczne. Wśród kadry pedagogicznej- nauczyciele zawodu posiadający uprawnienia egzaminatorów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, instruktorzy praktycznej nauki zawodu oraz specjaliści i wieloletni praktycy ze swojej dziedziny.

Baza dydaktyczna szkoły dostosowana jest do nauczania oferowanych przez nas kierunków- posiadamy specjalistyczne pracownie do nauki konkretnych zawodów, sale wykładowe z najnowocześniejszym sprzętem multimedialnym umożliwiającym przeprowadzenie ciekawych zajeć, doskonale wyposażoną bibliotekę oraz gabinety dentystyczne. Szkoła od lat współpracuje z czołowymi firmami stomatologicznymi, protetycznymi i ortodontycznymi, dzięki którym organizowane są w szkole konferencje naukowe, kursy zawodowe oraz szkolenia branżowe dla nauczycieli i słuchaczy, prowadzone przez specjalistów.

Jesteśmy ośrodkiem egzaminacyjnym, a to oznacza, że egzamin zawodowy przeprowadzony przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną będzie odbywał się w pracowniach szkolnych. Po zdaniu egzaminu otrzymasz dyplom potwierdzający kwalifikacje zawodowe.

Nauka odbywa się w małych grupach, co zapewnia indywidualne podejście do każdego ucznia. W naszej szkole panuje przyjazna atmosfera i wzajemne zaufanie. Absolwent Szkoły Policealnej Techniki Dentystycznej posiada bardzo wysokie kwalifikacje zawodowe oraz umiejętności: - organizacyjne - kreowania siebie - pracy w zespole - nawiązywania kontaktów. Nasz absolwent z pewnością odnajdzie się na rynku pracy w środowisku stomatologicznym zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju.